Innholdsfortegnelse:
- Beste film:
- Beste regissør:
- Beste skuespiller:
- Beste skuespillerinne:
- Beste mannlige birolle:
- Beste kvinnelige birolle:
- Beste fremmedspråklige film:
- Beste komponist:
- Beste originale manus
- Beste tilpassede manus
- Beste film:
- Beste animasjonsfilm:
- Beste dokumentarfilm:
- Beste kortfilm:
- Beste dokumentar kort:
- Beste animerte kortfilm:
- Beste redigering:
- Beste lyd:
- Beste lydmiksing:
- Beste sang:
- Beste kostymedesign:
- Beste visuelle effekter:
- Beste produksjonsdesigner:
- Beste sminke og frisyrer:
Video: Nominerte Til "Oscar" -2016
2024 Forfatter: Henry Pass | [email protected]. Sist endret: 2023-12-17 13:58
Noen dager etter Golden Globe Awards-seremonien kunngjorde Oscar-juryen navnene på de 2016 nominerte i alle 24 nominasjoner. Som det ble kjent under sendingen av kunngjøringen av de nominerte, inkluderer denne listen "The Survivor", "Star Wars: The Force Awakens", "Amy" og mange andre filmer. De vil kjempe om noen av bransjens mest ettertraktede titler, som tildeles 28. februar av et team av Academy-eksperter ved den 88. prisutdelingen i Los Angeles. Den sterkeste vil bli bestemt av presidenten for filmakademikerne Cheryl Boone Isaacs, den meksikanske regissøren Guillermo del Toro og skuespilleren John Krasinski, samt den taiwanske regissøren Ang Lee.
Vil dommerne sette pris på innsatsen til Leonardo DiCaprio, som er nominert til Oscar for sjette gang? Vil de på en eller annen måte være enstemmige med medlemmene i Golden Globe-juryen? Vi vil finne ut av alt dette om en og en halv måned, men foreløpig kan vi gjøre oss kjent med listen over nominerte, som fullfører det foreløpige utvalget av malerier.
Beste film:
The Survivor
"Marsboer"
Mad Max: Fury Road
Brooklyn
"I rampelyset"
"Kortspill"
"Rom"
"Spy Bridge"
Beste regissør:
Alejandro Gonzalez Iñarritu (The Survivor)
George Miller (Mad Max: Fury Road)
Adam McKay (selger kort)
Tom McCarthy ("Spotlight")
Leonard Abrahamson ("The Room")
Beste skuespiller:
Leonardo DiCaprio (The Survivor)
Brian Cranston (Trumbo)
Matt Damon ("The Martian")
Michael Fassbender (Steve Jobs)
Eddie Redmayne ("Den danske jenta")
Beste skuespillerinne:
Cate Blanchett ("Carol")
Brie Larson ("Rommet")
Jennifer Lawrence ("Joy")
Charlotte Rampling (45 år)
Saoirse Ronan (Brooklyn)
Beste mannlige birolle:
Tom Hardy ("The Survivor")
Christian Bale (selger kort)
Mark Rylance ("Spy Bridge")
Mark Ruffalo (Spotlight)
Sylvester Stallone (Creed: The Rocky Legacy)
Beste kvinnelige birolle:
Kate Winslet (Steve Jobs)
Rooney Mara ("Carol")
Alicia Vikander (dansk jente)
Jennifer Jason Leigh (The Hateful Eight)
Rachel McAdams (Spotlight)
Beste fremmedspråklige film:
"Slangen omfavner" (Colombia)
Mustang (Frankrike)
"Son of Saul" (Ungarn)
"Pride" (Jordan)
"Krig" (Danmark)
Beste komponist:
John Williams (Star Wars: The Force Awakens)
Johan Johannsson ("The Assassin")
Carter Burwell ("Carol")
Thomas Newman ("Spy Bridge")
Ennio Morricone (The Hateful Eight)
Beste originale manus
"I rampelyset"
"Puslespill"
"Stemmen til gatene"
"Ut av bilen"
"Spy Bridge"
Beste tilpassede manus
Brooklyn
"Kortspill"
"Rom"
"Carol"
"Marsboer"
Beste film:
Emmanuel Lubezky ("The Survivor")
Edward Lackman ("Carol")
Roger Deakins ("The Assassin")
John Seal (Mad Max: Fury Road)
Robert Richardson (The Hateful Eight)
Beste animasjonsfilm:
"Anomalyse"
"Sauen Shaun"
Minner om Marnie
"Puslespill"
"Gutt og verden"
Beste dokumentarfilm:
"Land of the Cartels"
"Winter on Fire"
"Hva skjedde, frøken Simon?"
"Amy"
"Gaze of Silence"
Beste kortfilm:
"Ave Maria"
"Dag en"
"Alt vil gå bra"
"Shok"
"Stutterer"
Beste dokumentar kort:
"Body Team 12"
"Chau, Beyond The Lines"
Claude Lanzmann: Spectres OF the Shoah
"A Girl In The River"
"Last Day of Freedom"
Beste animerte kortfilm:
"Bear Story"
"Prolog"
Sanjays superlag
"Vi kan ikke leve uten kosmos"
"World Of Tomorrow"
Beste redigering:
Mad Max: Fury Road
"I rampelyset"
The Survivor
Star Wars: The Force Awakens
"Kortspill"
Beste lyd:
Mad Max: Fury Road
The Survivor
Star Wars: The Force Awakens
"Marsboer"
"Morder"
Beste lydmiksing:
Mad Max: Fury Road
The Survivor
Star Wars: The Force Awakens
"Marsboer"
"Spy Bridge"
Beste sang:
Writing's On The Wall ("007: Spectre")
Earned It ("50 nyanser av grått")
Manta Ray ("Race to Extinction")
Simple Song 3 ("Youth")
Til It Happens To You (The Jaktfeltet)
Beste kostymedesign:
"Carol"
"Jente fra Danmark"
"Askepott"
Mad Max: Fury Road
The Survivor
Beste visuelle effekter:
Mad Max: Fury Road
The Survivor
Star Wars: The Force Awakens
"Ut av bilen"
"Marsboer"
Beste produksjonsdesigner:
Mad Max: Fury Road
The Survivor
"Jente fra Danmark"
"Marsboer"
"Spy Bridge"
Beste sminke og frisyrer:
Mad Max: Fury Road
The Survivor
"Hundreårsdagen gammel mann som kravlet ut av vinduet og forsvant"
- Oscar
- Film
Anbefalt:
Full Liste Over Oscar-nominerte Til 2020
Oscar-nominerte er blitt kjent 2020
4 Grunner Til At Du Trenger å Ha Tid Til å Besøke Verandaen "Summer On Patrick"
Pop-up-prosjekt fra medeiere av restauranter Ugolek, PINCH, nordlendinger, melk og boutiquehotell MOSS
Navnene På De Nominerte Til CFDA Fashion Awards - Er Blitt Kjent
Mote Oscar finner sted 3. juni på Brooklyn Museum
Gjestene På "Oscar" -2020 Vil Motta En BH Og En Kupong Til Ekteskapsbyrået I Gave
Det ble kjent at gjestene til Oscar -2020 vil motta en gave
La-La Delirium: Hva Hovedkandidaten Til "Oscar-2017" Blir Skjelt Ut For
`` Karismaen deres er ikke nok for en halv kopp